Mieszkanie malujemy średnio raz na 5 lat,
Samochód serwisujemy raz do roku, lub co 15 tysięcy km,
Przynajmniej raz w roku moda wymusza na nas inwestycję w swój wygląd.

Mamy świadomość, że wszystko czym dysponujemy wymaga permanentnego wkładu w utrzymanie tego w odpowiedniej kondycji.

Skąd się więc bierze całkiem częste oczekiwanie, że pracownicy raz włączeni w tryby organizacji będą ciągle działali z rosnącą wydajnością?czytaj więcej...

A może właśnie im potrzeba częstych „serwisów”, które wyrywając ich z kolein nawykowych działań, przypomną to o czym wiedzą, że jest właściwe, ale rutyna nie pozwala im tego stosować? Może właśnie im warto pomóc podnieść wzrok, aby widzieli dalej niż czubki palców u stóp i zrozumieli, że zmierzając szybciej tam gdzie dąży organizacja przeważnie kroczą w kierunku swoich osobistych celów?

Zidentyfikowanie źródeł stanowiących przyczyny tego, co utrudnia ludziom skutecznie realizować zadania, jest pierwszym krokiem do znalezienia właściwego rozwiązania. Znając przyczynę można zastosować odpowiednie środki zaradcze, które przyczynią się do sukcesu.

Doświadczenie nauczyło nas, że zgłębienie potrzeb organizacji, zrozumienie otoczenia rynkowego w którym ona działa, jak też poznanie oczekiwań jej kierownictwa i pracowników, stanowi fundament gwarantujący stabilność i powodzenie każdego projektu. Z tych powodów, ta część projektu, ma dla nas istotne znaczenie. Ułatwia dotarcie i koncentracje na przyczynach generujących konkretne potrzeby, a nie działaniach niwelujących objawy.

 

PRZYKŁADOWE OBSZARY ROZWOJOWE

Do wstępu na górę przy pytaniachZARZĄDZANIE
„Mógłbyś osiągnąć w życiu wszystko, co chcesz, gdybyś tylko, choć trochę pomógł innym ludziom osiągnąć to, czego oni chcą”   Zig Zigler

Warsztaty doskonalące kompetencje menedżerskie. Przedmiotem warsztatów mogą być takie obszary kompetencyjne, jak:
Czynniki wpływające na proces tworzenia relacji
Profil kandydata i skuteczna rozmowa rekrutacyjna
Jest interes do zrobienia (SMART), – czyli wyznaczanie celów i monitorowanie poziomu ich realizacji
Pchamy czy ciągniemy – czyli jaki wpływ wywiera coachingowe zarządzanie, jak rozwija zaangażowanie i kompetencje pracowników
Panta rhei – czyli umiejętność zarządzanie zmianami.
Jak nam się pracuje, – czyli rozmowa oceniająco rozwojowa
Jak czekista z czekistą, – czyli trudne rozmowy

 

PROJEKTY STRATEGICZNE
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż przychodzi ktoś, kto tego nie wie, i on właśnie to robi” A.Einstein
Dla menedżerów, których zadaniem jest /na bazie rzeczywistych potrzeb i realiów organizacyjnych/ opracować konkretne rozwiązania i koncepcje dla poszczególnych jednostek., działów, funkcji, firmy. Szkolenie prowadzone w formule warsztatowo-doradczo-inspiracyjnej z wykorzystaniem technik moderowania pracy zespołowej.

 

SPRZEDAŻ
„Człowiek ma jeszcze tą wyższość nad maszyną, że umie się sam sprzedać”  Stanisław Jerzy Lec
Warsztaty dla menedżerów sprzedaży, handlowców oraz wszystkich tych, którzy, na co dzień mają styczność z pozyskiwaniem i obsługą klientów. Obejmują swoją tematyką takie zagadnienia, jak:
Motywacyjne wyznaczanie celów. Co nas najczęściej demotywuje, co przeszkadza nam myśleć pozytywnie i wierzyć w sukces? Myślenie nieszablonowe, czyli jak wyjść ze schematów oraz przekuć obawy i brak wiary w entuzjazm do realizowania celów. Czy zadania są niemożliwe do realizacji, czy też po prostu trudne, czyli jak sprawić, żeby cel handlowy stał się motywującym wyzwaniem?
Telemarketing. Trening umiejętności w zakresie technik profesjonalnego komunikowania się w kontakcie telefonicznym, sterowania przebiegiem rozmowy, dotarcia do decydenta, efektywnej organizacji pracy, diagnozy potrzeb klienta, argumentacji telemarketera, skutecznego umawiania spotkań i oraz rozwiązywania trudnych sytuacji.
Skuteczna Sprzedaż. Przekonanie handlowców do aktywnych i zróżnicowanych zachowań sprzedażowych na rynku, pokazanie im korzyści płynących z pro-aktywności, wyposażenia ich w kompetencje i techniki niezbędne do skutecznego zamykania kontraktów.
Profesjonalna obsługa klienta. Każdy z nas chce czuć się ważnym i docenionym: jak zapewnić ten komfort naszym klientom w sposób szczery, uczciwy, nieszablonowy? Jak usatysfakcjonować klienta osiągając równocześnie swój cel?
Psychologiczne aspekty sprzedaży. Aby lepiej rozumieć proces sprzedaży oraz to, że każda decyzja kupna jest oparta w znacznym stopniu o emocje, więc droga do finalizacji transakcji wiedzie nie przez produkt, a przez subiektywne potrzeby, które klient nim pragnie zaspokoić.
Negocjacje / Profesjonalna rozmowa handlowa. Warsztaty, prowadzone na kilku poziomach zaawansowania, skierowane są do negocjatorów na każdym szczeblu zarządzania, dla których osiąganie jak najlepszych warunków podpisywanych umów stanowi chleb powszedni.

 

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE I SKUTECZNA PREZENTACJA wystapienia publiczne2
„Mówca tak powinien skonstruować przemówienie, by wyczerpać temat, ale nie wyczerpać słuchaczy”. Winston Churchill
Warsztaty skierowane do osób, które w swojej pracy stają nie tylko twarzą w twarz z klientem lecz również przychodzi im prezentować oferowane usługi czy produkty przed większą zbiorowością. Rozwijają umiejętność opracowywania i prowadzenia skutecznych prezentacji-spotkań na tematy związane ze specjalnością każdego z uczestników, Pomagają uzyskać większą swobodę podczas wystąpień publicznych. Uświadamiają, że cel wystąpienia jest nadrzędnym warunkiem powodzenia.

 

COACHING
„Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry nauczyciel wyjaśnia. Lepszy nauczyciel demonstruje. Wspaniały nauczyciel inspiruje.” William Artur Ward
To metoda rozwoju indywidualnego mająca w założeniu postrzeganie człowieka przez pryzmat tkwiących w nim możliwości, a nie minionych osiągnięć. Coaching skłaniając do myślenia i refleksji, inspiruje i uwalnia drzemiący w osobie potencjał, oraz pomaga w poprawie własnej efektywności. Projekt obejmuje serie spotkań, które poprzez budowanie świadomości i odpowiedzialności oraz podniesienie w osobie coachowanej wiary w siebie, prowadzą do modyfikacji zachowań poprawiających efektywność.

 

trenerzy wewnetrzni 1sTRENERZY WEWNĘTRZNI
,„Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć.” Ludwik Hirszfeld
Tworzenie programów szkoleniowych i nauczanie innych?
Stosowanie (warsztatowych) technik pracy z grupą. Kreowanie programów oraz prowadzenie szkoleń

 

 

 

EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA I ZESPOŁOWA Efektywność zespołowa i osobista
„Kiedy brakuje nam WIZJI, wtedy gonimy za ILUZJĄ.” Autor nieznany
Czyli jak skutecznie sobie radzić i funkcjonować w otaczającej rzeczywistości? Warsztaty prowadzone w oparciu o różnorodne obszary, z wykorzystaniem psychologii, NLP, technik skutecznej komunikacji, mowy ciała, itp. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą zmienić lub zmodyfikować swoje nawyki, aby poprawić relacje w zespole, z podwładnymi, współpracownikami czy klientami.
Warsztaty pozwalają uczestnikom odczuć, jak ich dialog wewnętrzny wpływa na ich postawę i postrzeganie rzeczywistości. Wyposażają w skuteczne techniki radzenia sobie z przygnębieniem, obawą, strachem, negatywizmem i pesymizmem.
Zajęcia prowadzone z zastosowaniem diagnozy profili osobowości, pozwalają uzyskać praktyczne umiejętności stosowania zróżnicowanych sposobów komunikacji oraz określania preferowanych stylów zachowania rozmówcy.

 

FIRMOWE PROGRAMY ROZWOJU
Czyż firma nie jest jak ogród a pracownicy jak rośliny w tym ogrodzie? Kiedy dbasz o ten ogród to wyrosną w nim piękne rośliny, a kiedy nie dbasz – też urosną – tyle że chwasty.
Inwestycje w podnoszenie kompetencji pracowników to sposób na utrzymanie wartościowych pracowników. Systematyczny doskonalenie kompetencji pozwala pracownikom wspinać się na coraz wyższe poziomy profesjonalizmu. Program kładzie nacisk na wiedzę, umiejętności i postawy uczestników, w ramach uzgodnionych i wybranych do rozwoju kompetencji.